10/08/2017

ZAPOWIEDZI WYDAWNICZE | PAŹDZIERNIK #2017Wrzesień obył się bez wpisu z zapowiedziami, bo dopiero pod koniec miesiąca wróciłam do bloga, więc stwierdziłam, że raczej już bez sensu go tworzyć. Ale za to w październiku wracam ze wszystkim (a przynajmniej zrobię co w mojej mocy, żeby się udało); z poślizgiem, ale zapowiedzi prezentuję. Za dużo ciekawych pozycji, oj za dużo. A jeszcze targi niedługo... Ktoś zaopiekuje się nałogowym książkoholikiem (w tym, jeśli chodzi o kupowanie książek)?
Pamiętacie jak kiedyś wydawnictwo Moondrive deklarowało wydanie kolejnej powieści Alexandry Bracken? Mi się coś kojarzy, że były takie spekulacje, ale dawno temu. Na szczęście inne wydawnictwo, SQN, postanowiło przedstawić polskim czytelnikom Pasażerkę (11.10), bo gdyby zostało na "dalekich planach", to nie wiadomo, czy w ogóle byśmy się doczekali tej historii w polskiej wersji. Zbliża się również premiera drugiego tomu Złotowidzącej - Schronienie (18.10). Pierwszy tom dotarł do mnie niedawno od wydawnictwa, więc cieszę się, że w końcu będę mogła się zapoznać z piórem Rae Carson. Mam nadzieję, że po tym w końcu zdejmę z półki zakupioną wieki temu inną serię autorki. Miłośnicy, miłośniczki new adult i hokeistów, szykujcie portfele, bo czwarty tom serii Elle Kennedy, Cel (23.10) nadchodzi! I przeeegenialny acowar, czyli Dwór Skrzydeł i Zguby (25.10), który pochłonęłam w oryginale, ale i na którego polskie wydanie wyczekuję z niecierpliwością.


Końcem października pojawi się także wiele innych interesujących pozycji, np. Rozgrywka (25.10), która wydaje mi się ciekawą propozycją dla zwolenników Elle Kennedy, czy Love Line (25.10), nowa powieść autorki bestsellerowej serii Ostatnia spowiedź. Kolejna książka szczerze mnie zaskoczyła, a raczej jej autor. Tak, to TEN Tom Hanks. Kolekcja nietypowych zdarzeń (25.10), z tego co się orientuję, jest zbiorem opowiadań. Bardzo cenię Hanksa jako aktora, ale i jako zwykłego człowieka, więc z czystej ciekawości chciałabym sprawdzić, co to naskrobał.


Wydawnictwo Insignis szykuje coś bardzo przyjemnego dla wielbicieli bullet journali. Sama chciałam taki prowadzić. One są obłędne. Ale są też bardzo czasochłonne, pracochłonne, no i raczej dla osób o jakichś tam zdolnościach plastycznych, a ja bym pewnie co drugie pisała krzywo, wyjeżdżała za linię, etc. Tym bardziej cieszy mnie premiera książek Bullet Book. Bądź pięknie zorganizowana (25.10) i Twój rok z bullet bookiem. Jak dzień po dniu kreatywnie zorganizować sobie życie (25.10). Może to będzie właśnie taki bullet journal tylko już wszystko ładnie wyrysowane, tylko czekające na drobne uzupełnianie? A może o samej idei? Zobaczymy. I ostatnia książka, na którą się czaję już od dłuższego czasu, Pocałunek Zdrajcy (25.10). Przyznaję, że teraz już nie tylko z tytułu, ale i z okładki ta pozycja przypomina mi o książkach Marie Rutkoski. Mam nadzieję, że chociaż w jakiejś części będzie będzie ona tak cudowna jak seria Niezwyciężona

Bardzo dużo premier 25-ego. Akurat przy targach w Krakowie. Akurat jak i tak mój portfel będzie błagać o litość. Byleby tylko to przeżyć, finansowo i w ogóle. Coś was z powyższych zapowiedzi zainteresowało? Wybieracie się na KTK? Szykujecie się na oblężenie portfela czy raczej spodziewacie się małych zakupów? ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz