1/03/2016

English Matters #52
,,English Matters" 
52/2015
Cena: 9,50zł


Po raz kolejny, i zapewne nie ostatni, miałam okazję zapoznać się z English Matters, magazynem edukującym w dziedzinie język angielski. Jak już kiedyś wspominałam, to wspaniała sprawa, móc jednocześnie uczyć się i bawić. W przypadku magazynów, kiedy się je czyta, przyswaja się informacje, tu i tam jakieś ciekawostki, czyta się felietony. Kiedy już się człowiek przyzwyczai do języka angielskiego w EM przestaje zwracać uwagę na język, a skupia się na tematach artykułów. To tak jakby czytelnik douczał się języka nawet nie zdając sobie do końca z tego sprawy, przyswaja się angielski, wchodzi się w niego, przez co później posługiwanie się nim staje się całkiem naturalne.


Numer 52. odwiedzili bohaterowie jednego z najpopularniejszych i najbardziej lubianych seriali, Przyjaciele.

This&That

Krótko i zwięźle przedstawione są trzy książki, Miracle Cure Harlana Cobena i Headhunters Jo Nesbo, oraz The Chimp Paradox Steve'a Petersa.

People and Lifestyle


Są i Przyjaciele. Oglądam tylko jeden kilkunastosezonowy serial, wielokrotnie byłam namawiana do pooglądania Przyjaciół, ale chyba dopiero po tym artykule naprawdę nabrałam na to ochoty. Wiecie co? Dałam radę w rok nadrobić całe Supernatural, to i z tym w przyszłości spróbuję.

W tym dziale poczytamy również o twórcach Wiedźmina, Michale Kicińskim i Marcinie Iwińskim. Jak widać, Polak też potrafi! Znajdziemy tu także artykuł o jednym z najbardziej popularnych zespołów, kultowym już, Queen, o jego początkach, drodze do sławy, a zarazem funkcjonowaniu zespołu po śmierci Freddiego. 

Culture

Kto oglądał Kubusia Puchatka ręka w górę! Nieodłączna część dzieciństwa, aż ciarki mnie przechodzą jak widzę nowsze wersje ze skarykaturowanymi postaciami, gdzie ani trochę nie przypominają prawdziwych. Szczegółowo została opisana historia Kubusia, co zainspirowało do tego autora, znalazła się nawet wzmianka o Fredzi, czyli przetranslatowaniu Kubusia na panią Kubuś. Mamy tu także artykuł o pracy na planie, o najsławniejszych wytwórniach filmowych. Swoje pięć minut zdobył także tekst o Agacie Christie i Poirocie, czyli stworzonej przez nią postaci wyjątkowo skrupulatnego prywatnego detektywa.

TravelKocham podróże, mam nadzieję, że kiedyś będzie mi dane długie i intensywne zwiedzanie świata, gdybym miała taką możliwość zajmowałabym się tym zawodowo. Podróże i książki, o tak... EM prezentuje nam jeden z najbardziej charakterystycznych stanów USA, Texas. Chyba najlepszy artykuł tego numeru, uwielbiam poznawać zarówno historię danych miejsc, jak i kulturę, miejscowe atrakcje. Koniecznie muszę tam kiedyś pojechać! I Wam również tego życzę.Conversation Matters


Gadka szmatka, czyli jak podtrzymać konwersację. Jak dla mnie bardzo pomocne, zwłaszcza gdy planuje się jakieś wyjazdy za granice, poznaje się nowe osoby. Świetna sprawa.

Leisure

Jak spędzić czas wolny? Filmy? EM przybliża nam ich specyfikę, zwiastuny - na przykład jakie jest znaczenie koloru pojawiającego się na ich początku.

Language

Ostatni dział 52. EM to artykuł o zaproszeniach, pokazuje nam, że każdy najdrobniejszy aspekt odgrywa znaczną rolę. Kolejny tekst zamykający ten numer to słówka na literę "b".


Ten numer English Matters okazał się bardzo lekki i przyjemny, obudził we mnie małego podróżnika, aż chce się jeździć i zwiedzać!

Za magazyn dziękuję Colorful Media

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz