4/02/2015

Tajemnice makijażu


Tytuł: „Tajemnice makijażu” 
Autor: Agata Wyszomirska 
Wydawca: Buchmann 
Data premiery: 28.01.2015 
Ilość stron: 203

Która dziewczyna wyjdzie dzisiaj bez makijażu z domu (my, mole książkowe trzymamy się razem, UWAGA, też się malujemy, ale myślę, że nie skłamię, jeśli powiem, że prędzej wyjdziemy bez tony tapety niż większość, hmm?)? Chociaż krem z podkładem, delikatne machnięcie, puder czy tusz do rzęs, coś musi być. Gorzej jest, kiedy robi to dziesięcioletnia dziewczynka, a jej, pożal się Boże, makijaż wygląda, jakby robiło go małe dziecko, przechodzące ten okres, że wszystko musi popisać. Tak więc po pierwsze, ,,dzieci" i ,,makijaż" to dwie nie mające ze sobą nic wspólnego rzeczy, rzeczy, które nie powinny tworzyć całości. Po drugie, jeśli już chodzi o nastolatki (powtarzam, nie zaliczają się do nich małe dzieci), to okej, ale delikatny, precyzyjny, umiejętnie wykonany, a nie na raz, dwa, z jednej strony twarzy więcej tego, z drugiej mniej, jedno oko krzywo do góry zrobione, drugie u dołu. Dla wszystkich wchodzących w etap malowania się, dla tych, które jakoś nie przykładają do tego większej uwagi, jak na przykład ja, które nie potrzebują ton szpachli, a jedynie tyle kosmetyków, by wyglądać normalnie i przypominać jeszcze siebie, poznawać się w lustrze, chcących poznać proste i ułatwiające make-up ciekawostki mam książkę Agaty Wyszomirskiej. 

,,Tajemnice makijażu" to spis porad różnorakich porad, jeśli chodzi o wizaż. Począwszy od tego, jakie pędzelki do czego służą, jakie powinno być podstawowe wyposażenie każdej kosmetyczki, jakie kosmetyki wybierać, poprzez typy urody, kształty twarzy, idealne fryzury i oprawki okularów do nich dopasowane, podkreślanie atutów, krycie mankamentów, a skończywszy na prostych i sprawdzonych poradach. W książce znajduje się mnóstwo podpowiedzi, jak i co wykonać, podkreślić, wykonturować. 

Można przyjrzeć się pracy makijażystki, wizażystki, na czym ona polega, jakie trzeba spełniać warunki, by w tym zawodzie podejmować pracę. Agata przedstawia wręcz banalne sposoby na wykonanie makijażu, na przedłużenie jego trwałości, radzi co zrobić, kiedy nie jest się zadowolonym z danego kosmetyku, a nie chce się go wyrzucić, zwraca uwagę na najczęstsze błędy, które się popełnia, pomaga w ich zapobieganiu.

Zaletą książki jest jej solidne wydanie, chociaż ciężkie powstrzymanie książki przed zamknięciem może być dla niektórych uciążliwe. Jednak kiedy niejednokrotnie się z niej skorzysta, to już nie będzie tak źle. Książka bogata jest w ilustracje, jeśli ukazany jest sposób wykonania jakiegoś elementu make-upu, to obserwujemy go krok po kroku, co znacznie ułatwia naukę samym odbiorcom.

Co mi się spodobało, to to, że autorka ewidentnie zna się na tym co robi, nie udaje obcykanej z tematem, nie funduje czytelniczkom pozornie idealnych ,,lekcji", ale jak już coś robi, to całkowicie profesjonalnie. I chwała jej za to, bo na niejednej sławnej wizażystce można się przejechać. Tu mogę Was zapewnić, że jeśli wybierzecie Agatę, to traficie w dobre ręce.

8/10

Za książkę serdecznie dziękuję GW Foksal :)

GWFoksal.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz