3/22/2015

V


Tytuł: „ V” 
Wykonawca: Maroon 5
Data premiery: 02.09.2014 
Dystrybutor: My Music

Zespołów, boysbandów, artystów (łamane przez celebrytów) jest teraz na potęgę. Nie da się ukryć, że brylują na salonach częściej niż zajmują się tym, co rzekomo deklarują. Przez jakiś czas myślałam, że i Marron 5 dołączy do tego grona. Na szczęścia oprócz pozowania na ściankach w błysku fleszy, sporo czasu spędzają też w studiu nagraniowym. We wrześniu zeszłego roku światło dzienne ujrzała kolejna płyta zespołu.

Na krążku, zatytułowanym ,,V", znajduje się jedenaście piosenek. Część z nich jest z pewnością znana szerszemu gronu odbiorców, dzięki wysokim notom, jakie zajmują, nie rzadko można je usłyszeć też w radiu. Muzyczne kawałki takie jak ,,Maps", ,,Animal", czy ,,Sugar" bezapelacyjnie osiągnęły status przebojów.  Lekka, przyjemna dla ucha muzyka, pozwala odprężyć się, odciążyć umysł. Na płycie pojawiły się szybsze, bardziej rytmiczne piosenki, ale i wolniejsze, bardziej subtelne. Ogromnym plusem jest fakt, że Adam Levine jest tekściarzem (oczywiście osoby trzecie także nad tekstami pracują, ale sam muzyk wiele działa), co sprawia, że słuchacz nie ma wrażenia, że krążek nie pasuje do zespołu. Nigdy nie zrozumiem idei śpiewania cudzych piosenek, które oficjalnie sygnowane są nazwiskiem artysty. Piosenki zawsze coś wyrażają, niewypowiedziane emocje, zapomniane słowa. To przecież tak jakby artysta odgrywał rolę, co się mija z celem, bo o to chodzi, by artysta ukazywał w swoich utworach cząstkę siebie, a nie kogoś innego, o kim jego fani nie mają zielonego pojęcia.

Osobiście czuję się oczarowana przez ,,Unkiss me". Bardzo klimatyczna piosenka, co więcej, potrafi wzruszyć i wprawić odbiorcę w fantastyczny nastrój. Przez utwór przebija niezwykła wrażliwość. W wielu przypadkach do słuchania nadają się tylko bardziej promowane single - tu mam na myśli ogół płyt, na dzień dzisiejszy - Maroon 5 pokazuje, że nie tylko popularniejsze kawałki są warte uwagi.

Tak samo jest z ,,In Your Pocket". Te dwie piosenki polubiłam chyba najbardziej. Zespół posiada swoje własne brzmienie, a charakterystyczny wokal Adama nie pozwala na zagubienie się wśród innych zespołów, a przecież już tyle lat minęło od założenia Maroon 5 (w tym wcześniejsze nazwy), tym bardziej doceniony powinien być fakt, że utrzymują się na topie i robią to w dobrym stylu.

Może Maroon 5 to nie moje muzyczne bóstwo, nie skupiają na sobie całej uwagi, kiedy słyszę ich piosenki, ani nie mam ochoty rzucić wszystkiego, by się w nie wsłuchiwać, ale ja fakt, że mogę przy tej płycie robić tysiąc innych rzeczy, a przy tym słuchając piosenek, biorę za plus.

Konkludując, płyta jest warta uwagi, szczerze. Możecie mieć pewność, że nie będą to zmarnowane pieniądze, jeśli zdecydujecie się na jej zakup. A, możecie mi wierzyć, poradziłabym, że lepiej przysłuchiwać się piosenkom za darmo, za pomocą internetu, niż tracić pieniądze, jeśli rzeczywiście byłaby to strata funduszy.

8/10

Płyta dostępna na Empik.com

Za płytę serdecznie dziękuję Empik.com

Sklep internetowy empik.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz