3/21/2015

80's & The CityTytuł: „ 80's & The City” 
Wykonawca: Various Artists 
Data premiery: 28.10.2014 
Dystrybutor: My Music


Dzisiejszy świat pełen jest fałszu i gry aktorskiej, nie tylko na planie filmowym. Choć propaguje się równość, tolerancje i szczerość, to gdzieś w tym wszystkim człowiek się gubi. Wydaje się, że mimo iż kiedyś ludzie mieli więcej zmartwień na głowach, to ich życie było bardziej pogodne, bardziej radosne i prawdziwe. Wszechobecny wyścig szczurów tłumi najważniejsze wartości i pragnienia. Czy warto, właściwie dla innych, poświęcić samego siebie?

Ludzie stali się bardziej wygodni, byle co już ich nie zadowala, wciąż pragną więcej i więcej. Przydałoby się trochę pokory. I szczęścia, tego prawdziwego, wypływającego z głębi serca. A można sobie o nim przypomnieć wsłuchując się w hity sprzed lat. Czym muzyk była dla artystów kiedyś, a czym jest teraz. 

Natrafiłam na składankę z serii ,, ... & The City" właściwie przypadkiem. I chociaż początkowo nie byłam zainteresowana zapoznaniem się z tymi 63 utworami, jakie zawierają się na 4 płytach, to coś zaskoczyło i zdecydowałam się spróbować, posłuchać, bo gdzieś pośród tego tłumu, zgiełku potrafię zauważyć, jak ludzie błądzą. Co mnie smuci, bo chciałabym, żeby byli zadowoleni z życia.

Składanka ,,80's & The City" to niezwykle barwna propozycja dla wszystkich słuchaczy. Tu nie chodzi o to, kto jaki gatunek muzyczny preferuje, bo bądźmy szczerzy, nawet jeśli teoretycznie słuchamy takiego samego rodzaju muzyki, do jakiego zalicza się piosenka z płyty, to mocno ona odbiega od współczesności. Bo gatunki muzyczne, tak jak wszystko, ewoluowały, rozwinęły się, nie wszystkie pozytywne, ale głównie chodzi o to, że nie zatrzymały się w określonym stadium.

Każdy znajdzie na tych czterech płytach coś dla siebie. Osobiście podczas słuchania mam ochotę cały czas tańczyć, kiwać głową na wszystkie strony i tak po prostu się śmiać. Składanka zdecydowania wydobywa ze słuchacza ogromy pozytywnej energii. Kiedy czytałam tytuły piosenek doszłam do wniosku, że znak tylko kilka. Gdy przyszła pora na odsłuchanie, okazało się, że znam niemal wszystkie. 

To tak jakby zebrać wszystkie największe przeboje z lat 80., w których zawierają się najlepsze emocje, najlepsze momenty z tamtych lat i podarować je kolejnej osobie, by poczuła te fantastyczne iskierki w swoim sercu, żeby coś do niej w końcu dotarło.

,,80's & The City" trafia do samochodu, nie postawię na półce, gdzie po parokrotnych odsłuchaniu by zeszła z tego świata. Na okrągło będę jej słuchać podczas podróży, które dzięki tej składance staną się radosne i pełne życia.

Myślisz, że to nie są Twoje klimaty? OK, to nie są Twoje klimaty? Nieważne i tak będziesz się wspaniale bawić!

7/10

Płyta dostępna na Empik.com

Serdecznie dziękuję Empik.com, za pokłady energii, które wyzwoliła we mnie składanka ,,80's & The City" :)

Sklep internetowy empik.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz