12/03/2014

Zapowiedzi - Grudzień 2014


Miesiące mi uciekają. A ten ostatni, to dopiero miał tempo! Nawet się nie odwróciłam, a już go nie ma. Właściwie poza bardzo fajnymi kilkoma momentami niewiele z niego pamiętam. Mam nadzieję, że u Was lepiej. :) 

W każdym razie, czas na grudniowe zapowiedzi. :)
Z jednej strony się cieszę, że nie ma ich u mnie za dużo, bo to oznacza, że będę mogła nadrobić poprzednie miesiące, ale z drugiej strony, to tylko kilka książek, a one też mają uczucia i będzie im smutno, że tak mało nowości, prawda? 

A więc do dzieła!


---------------------------------------------------------------------


Tytuł: Love, Rosie 
Autor: Cecelia Ahern

Wydawnictwo: Akurat

Premiera: 3.12

Cecelia Ahern to autorka wielu powieści miłosnych, które zachwycają miliony czytelniczek na całym świecie. Do dziś niejedna z nich marzy o takiej miłości jak w „P.S. I love you”. Tymczasem na ekrany kin wchodzi ekranizacja kolejnej książki autorki „Love, Rosie”. 
Rosie i Alex od najmłodszych lat są nierozłączni. Dziecięca przyjaźń z każdym dniem przeradza się w młodzieńczą miłość. Życie zadaje im jednak okrutny cios – rodzice Alexa przeprowadzają się z Irlandii do Ameryki, a chłopak nie ma innego wybory jak tylko pojechać tam z nimi. Przyjaźń i miłość zostają wystawione na próbę czasu i tysięcy kilometrów. Czy rozłąka zniszczy w nich zalążek tego pięknego uczucia, czy pokaże, jak wiele dla siebie znaczą? Czy los da im kolejną szansę? Czy zdobędą się na odwagę, by przyznać sami przed sobą, że wraz z wiekiem ich uczucia przybierały na mocy. 
Oto kolejna wzruszająca powieść Cecelii Ahern, która pokaże, jak pięknym i potężnym uczuciem jest miłość.---------------------------------------------------------------------


Tytuł: Piękna i ambitna. Mój styl

Autor: Lea Michele

Wydawnictwo: Feeria Young 
Premiera: 3.12

Kolorowa, bogato ilustrowana książka, w której supergwiazda serialu Glee dzieli się z czytelniczkami swoimi doświadczeniami i wskazówkami dotyczącymi stylu życia. 
Lea Michele radzi nie tylko, jak pielęgnować urodę, jak odnaleźć się w świecie mody, ale i jak osiągnąć i zachować wewnętrzną siłę. Opowiadając o własnych przeżyciach, uczy, jak stawiać czoła wyzwaniom i przezwyciężać życiowe trudności, aby osiągnąć sukces i żyć pełnią życia. 
Dzięki temu książka jest po trochu pamiętnikiem, poradnikiem i przewodnikiem. Zawiera niepublikowane wcześniej fotografie i opowieści z życia gwiazdy.
---------------------------------------------------------------------
Tytuł: Greccy bogowie według Percy'ego Jacksona

Autor: Rick Riordan

Wydawnictwo: Galeria Książki
Premiera: 17.12


Kto lepiej niż współczesny heros opowie o pochodzeniu bogów olimpijskich? W tym ilustrowanym zbiorze opowieści Percy Jackson przedstawia spojrzenie od środka, pełne osobistego zaangażowania. 
„Pewien wydawca w Nowym Jorku poprosił mnie o spisanie tego, co wiem o greckich bogach, ale ja byłem ostrożny: – Nie moglibyśmy napisać o tym anonimowo? W sumie nie chciałbym znów wkurzyć Olimpijczyków… Gdyby jednak wiedza o greckich bogach miała kiedyś pomóc wam przeżyć spotkanie z nimi, jeśli się przed wami pojawią, to może spisanie tego wszystkiego będzie moim dobrym uczynkiem tygodnia”. 
Tak zaczynają się "Greccy bogowie według Percy’ego Jacksona", książka, w której syn Posejdona dodaje do klasycznych opowieści własną magię – oraz sarkastyczne uwagi. Wyjaśnia, jak został stworzony świat, a następnie przekazuje czytelnikom osobistą opowieść o tym, kto jest kim wśród starożytnych, od Apollina po Zeusa. Percy nie cofa się przed niczym. „Jeśli macie ochotę na mnóstwo kłamstw, kradzieży, ciosów w plecy i kanibalizmu, to czytajcie dalej, bo właśnie tego jest mnóstwo w Złotym Wieku”. 
Pełne dramatyzmu kolorowe ilustracje, które wykonał John Rocco, gwarantują, że książka będzie niezbędna w każdym domu, bibliotece i klasie. Jest nie tylko przyjemna w lekturze, ale również wspaniale się prezentuje.


---------------------------------------------------------------------

Tak maaałooo. Dodam jeszcze, że dwie pierwsze już mam, na dniach pojawią się recenzje, więc do kupna pozostaje mi tylko Riordan :D
Tutaj nawet nie ma co się rozpisywać, dlaczego chcę te książki, skoro większosć już mam. Co ma być powiedziane, to będzie w recenzjach. 

Przebijecie moje 3 sztuki? :D

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz