11/05/2014

Zapowiedzi - Listopad 2014


Jak to fajnie mieć taki luźny dzień, kiedy można pouzupełniać blogowe zaległości! Wreszcie można odpocząć, położyć się spać o normalnej godzinie... dodatkowo jutro przepadają mi dwie lekcje w ramach jakichś warsztatów (dla sprostowania, piszę post w dniu 4.11). Taką ,,naukę" to mogę zaakceptować, a nawet polubić. :)

Zamów sobie mnóstwo książek w październiku, mówili. Będziesz miała czas w listopadzie, bo wtedy nie będzie dużo premier, mówili...


Sratatata...!

Jest to jedna z trzech rodzaju prawd (których nauczył mnie dyrektor w gimnazjum, jak i całą klasę, a nawet pewnie szkołę). A więc!,: ,,Prawdy są trzy: cała prawda, święta prawda i gówno prawda". W przypadku powyższego zdania (a właściwie dwóch zdań), wychodzi to trzecie.

Z jednej strony z uśmiechem traktorzysty, z drugiej z grymasem na twarzy (biedny portfel...), przedstawiam Wam listopadowe zapowiedzi, czyli książki, które mam zamiar upolować w tym miesiącu. :)


---------------------------------------------------------------------

Tytuł: Gra. Tom 1. Impuls

Autor: Eve Silver
Wydawnictwo: Uroboros
Premiera: 5.11

Gra tak prawdziwa, że staje się rzeczywistością. Alternatywny świat, w którym bohaterka budzi się po wypadku samochodowym, znacznie różni się od tego, do którego przywykła. Musi brać udział w grze, w której walczy na śmierć i życie z okrutnymi obcymi. 
Piorunująca mieszanka science fiction i gier, a jej bohaterowie nie przejmują się zasadami.


---------------------------------------------------------------------

Tytuł: Rywalki. Książę i Gwardzista

Autor: Kiera Cass
Wydawnictwo: Jaguar

Premiera: 5.11

Książka osnuta wokół wydarzeń z bestsellerowych "Rywalek". „Książę” pokazuje wydarzenia sprzed eliminacji i pozwala czytelnikowi śledzić młodego władcę od pierwszego dnia ich rozpoczęcia. W drugiej z opowieści przekonamy się, jak płynęło życie Aspena w pałacowych komnatach i ujrzymy prawdę o świecie gwardzistów, której nigdy nie pozna America...---------------------------------------------------------------------
Tytuł: Black Ice
Autor: Becca Fitzpatrick
Wydawnictwo: Otwarte
Premiera: 5.11

Nie daj się zwieść pozorom 
Britt długo przygotowywała się do wymarzonej wyprawy wzdłuż łańcucha górskiego Teton. Niespodziewanie dołącza do niej jej były chłopak, o którym dziewczyna wciąż nie może zapomnieć. Zanim Britt odkryje, co tak naprawdę czuje do Calvina, burza śnieżna zmusza ją do szukania schronienia w stojącym na odludziu domku i skorzystania z gościnności dwóch bardzo przystojnych nieznajomych. Jak się okazuje, obaj są zbiegami. Britt staje się ich zakładniczką. W zamian za uwolnienie zgadza się wyprowadzić ich z gór. 
Gdy dziewczyna odkrywa mrożący krew w żyłach dowód na to, że w okolicy grasuje seryjny morderca a ona może stać się jego kolejnym celem, sprawy przybierają dramatyczny obrót...


---------------------------------------------------------------------


Tytuł: Papugi z placu d'Arezzo

Autor: Eric-Emmanuel Schmitt
Wydawnictwo: Znak

Premiera: 5.11

W swojej najnowszej powieści Eric-Emmanuel Schmitt z uwagą przygląda się człowiekowi we współczesnym świecie, w którym namiętność często myli się z miłością, a seks służy zagłuszaniu uczuciowej pustki. Mieszkańcy placu d’Arezzo zakochują się, cierpią, uczą się ufać, czasem bywają samotni – a ich losy układają się w zaskakującą mozaikę ukazującą całe spektrum możliwych odcieni miłości.


---------------------------------------------------------------------
Tytuł: Kiedy byłem dziełem sztuki
Autor: Eric-Emmanuel Schmitt
Wydawnictwo: Znak
Premiera: 5.11

Każdy z nas nosi w sobie piękno. Cała sztuka polega na tym, by umieć je odkryć. 
Przypadkowe spotkanie ze słynnym artystą całkowicie zmienia życie bohatera książki. Z niepozornego, zakompleksionego człowieka przeistacza się w budzącą podziw żywą rzeźbę. Wymarzona popularność, sława i bogactwo nagle są na wyciągnięcie ręki. Jednak sukces musi zapłacić wysoką cenę. 
Zyskuje to, o czym zawsze marzył. Traci to, czego dotąd nie doceniał. 
Czy za cenę sławy warto wyrzec się wolności? Co decyduje o naszej wyjątkowości? Czy naprawdę to, co najważniejsze widzi się tylko sercem?


---------------------------------------------------------------------


Tytuł: Mroczna bohaterka. Jesienna Róża

Autor: Abigail Gibbs
Wydawnictwo: Muza

Premiera: 19.11

Dziewięć równoległych wymiarów. 
Dziewięć rodzajów mrocznych istot. 
Dziewięć bohaterek, które mają ocalić świat. 
Druga część bestsellerowej serii "Mroczna bohaterka". 
Dziedziczka tytułu książęcego władającej magią rasy Mędrców, Jesienna Róża Al-Summers, ma piętnaście lat. Mieszka w nudnej nadmorskiej mieścinie w angielskim hrabstwie Devon. Po tajemniczej śmierci swej babci, arystokratki mającej dar jasnowidzenia, która ją wychowała, dziewczyna nie miała innego wyjścia niż przenieść się do nieposiadających magicznych umiejętności rodziców. Jakby nie dość było osobistej tragedii i tego, że musiała opuścić ukochany Londyn, to jeszcze polecono jej objąć stanowisko strażniczki w prowincjonalnej ludzkiej szkole. Róża ma przez dwa lata chronić jej uczniów przed złymi mocami i czarną magią. Te jednak, na szczęście lub nie, przez dłuższy czas nie dają o sobie znać. Jako strażniczka Róża nie ma więc zajęcia, za to jej niecodzienny wygląd i nietypowe umiejętności szybko sprawiają, że staje się obiektem drwin i ostracyzmu. Zdeprymowana i osamotniona popada w coraz głębszą depresję. 
Wraz z końcem lata jej senne, smutne życie nabierze jednak tempa i barw. Choć nie zawsze różowych. Najpierw atak na miasteczko przypuszczą śmiertelnie niebezpieczni Extermino, a niedługo później do grona uczniów szkoły dołączy drugi strażnik ‒ obiekt westchnień setek ludzkich nastolatek, zabójczo przystojny syn samego króla Mędrców. Początki relacji jego i Róży nie będą łatwe. Z czasem jednak niechęć granicząca z wrogością ustąpi miejsca cieplejszym uczuciom. I całe szczęście, bo Róża, książę i ich sprzymierzeńcy z królewskiego dworu Atheneów będą musieli zjednoczyć siły, by stawić czoła kolejnym atakom zabójczych Extermino. Jednocześnie, w tle cały czas nabrzmiewa kryzysowa sytuacja spowodowana uprowadzeniem przez Wampiry znanej czytelnikom pierwszego tomu Violet Lee. 
Impas trwa, a groźba wybuchu wojny pomiędzy ludźmi a mrocznymi istotami staje się coraz realniejsza. I w tej sprawie przystojny książę i nabierająca stopniowo pewności siebie Róża będą mieć wiele do zrobienia. Nie tylko odkryją spisek tych, którym wojna jest na rękę, ale będą też musieli pomóc okiełznać wybuchowy charakter Kaspara Varna i wesprzeć podupadającą na zdrowiu Violet. Wraz z upływem czasu i po powtórnym przestudiowaniu pradawnych przepowiedni Róża odkryje też, że z uprowadzoną dziewczyną łączy ją znacznie więcej niż do niedawna sądziła...---------------------------------------------------------------------
Tytuł: W śnieżną noc
Autor: John Green, Maureen Johnson, Lauren Myracle
Wydawnictwo: Bukowy Las
Premiera: 19.11

Trzy gwiazdy literatury młodzieżowej, z kultowym pisarzem, Johnem Greenem na czele, napisały na czas Gwiazdki trzy połączone ze sobą opowiadania. 
Punktem wyjścia jest burza śnieżna, która w Wigilię kompletnie zasypuje miasteczko Gracetown. Na tle lśniących białych zasp pięknie prezentują się prezenty przewiązane wstążeczkami i kolorowe światełka połyskujące w nocy wśród wirujących płatków śniegu. 
Śnieżyca zamienia małe górskie miasteczko w prawdziwie romantyczne ustronie. A przynajmniej tak się wydaje... Bo przecież przedzieranie się z unieruchomionego pociągu przez mroźne pustkowia zazwyczaj nie kończy się upojnym pocałunkiem z czarującym nieznajomym. I nikt nie oczekuje, że dzięki wyprawie przez metrowe zaspy do Waffle House uda się odkryć uczucie do wieloletniej przyjaciółki. Albo że powrót prawdziwej miłości rozpocznie się od nieprzyzwoicie wczesnej porannej zmiany w Starbucksie. Jednak w śnieżną noc, kiedy działa magia Świąt, zdarzyć może się wszystko…---------------------------------------------------------------------


Tytuł: Zabrana o zmierzchu

Autor: C.C.Hunter
Wydawnictwo: Feeria Young

Premiera: 19.11

Trzecia część bestsellerowej serii "Wodospady cienia". Wejdź ponownie do niezwykłego miejsca, w którym spotykają się wszystkie paranormalne istoty, by się uczyć, przyjaźnić i... kochać. 
Kylie Galen desperacko poszukuje prawdy o sobie, swojej prawdziwej rodzinie, swoim przeznaczeniu. Odkrywanie sekretów zawsze wiąże się ze zmianą... ale niekoniecznie na lepsze. Gdy w końcu udaje jej się zbliżyć do wyśnionego wilkołaka Lucasa, okazuje się, że jego towarzysze zabronili mu być z nią. Czy na pewno dokonała dobrego wyboru? Co więcej, dręczy ją duch niosący tajemnicze przesłanie o życiu i śmierci... Kylie podejmuje wyścig z czasem, by rozwiązać zagadkę i ochronić swoich bliskich. Czy jej się uda? Czy w końcu dowie się, kim naprawdę jest? A może prawda okaże się zupełnie inna i o wiele bardziej zadziwiająca, niż można by przypuszczać...---------------------------------------------------------------------Tytuł: Baśnie braci Grimm dla dorosłych i młodzieży. Bez cenzury

Autor: Philip Pullman
Wydawnictwo: Albatros
Premiera: 19.11

Autorska wersja „Baśni” braci Grimm opracowana przez Philipa Pullmana. Książka zawiera 50 wybranych baśni niemieckich autorów, które zostały na nowo opowiedziane prostym, precyzyjnym językiem, pozbawionym czułostkowości, infantylizmu i pseudoliterackich ozdobników. Nabrały dzięki temu ogromnej siły. Po każdej baśni zamieszczono notę autora z uwagami na temat danego utworu oraz informacje o odpowiednikach danej baśni w folklorze rosyjskim, włoskim, francuskim i angielskim.---------------------------------------------------------------------


Tytuł: Skrawki Błękitu

Autor: Lois Lowry
Wydawnictwo: Galeria Książki

Premiera: 19.11

„Bądź dumna ze swego bólu”, powiedziała matka. „Jesteś silniejsza od tych, którzy go nie zaznali”. 
Kiedy Kira, utalentowana dziewczynka z okaleczoną nogą, zostaje sierotą, musi walczyć o przetrwanie w brutalnej, prymitywnej społeczności, zaślepionej własnymi uprzedzeniami. Według mieszkańców wioski jest leniwa i bezużyteczna – najlepiej byłoby, jak wcześniej innych, porzucić ją na żer dzikich bestii… 
Ocalona od pewnej śmierci przez Radę Opiekunów, która pragnie wykorzystać jej mistyczny talent, Kira stopniowo odkrywa, że ratunek ma swoją cenę i wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Gdy powoli odkrywa mroczne sekrety swojego świata, zaczyna pojmować, że duma z przeżytego bólu nie wystarczy – teraz musi odnaleźć w sobie siłę, by zakwestionować fundamenty całej społeczności i po raz pierwszy stawić czoło prawdzie.

---------------------------------------------------------------------


Tytuł: Przeznaczeni
Autor: Holly Bourne
Wydawnictwo: YA! GW Foksal
Premiera: 19.11

Para bohaterów nie ma łatwego życia. Ich miłość może stać się przyczyną zagłady świata. Gdy pozostaną razem Ziemia zniknie. Rozpoczyna się dramatyczna walka, ściga ich agencja rządowa i mają zostać rozdzieleni. 
Czy miłość zwycięży przeznaczenie?


---------------------------------------------------------------------

Sami widzicie, że i w tym miesiącu nie zabraknie ciekawych nowości. Trafią nam się dwa dni, po brzegi wypełnione ,,chciejkami", przynajmniej w moim przypadku. I jak ostatnio, kilka słów, dlaczego wybrałam akurat te książki.

~ 5. listopada ~

Gra. Tom 1. Impuls - Tak bardzo moje klimaty. :]

Rywalki. Książę i Gwardzista - Mimo wielu wad, ta seria ma coś w sobie, takiego magicznego! NieW pogardzę tym ciekawym dodatkiem, który z pewnością pozwoli mi zrozumieć tok rozumowania dwóch męskich bohaterów.

Black Ice - Spodobała mi się seria Szeptem, zatem spróbuję z kolejną książką Fitzpatrick. Dodatkowo zachęca fakt, iż nie będzie kontynuacji, które zabierają sporo czasu, a nie w każdym przypadku warto go poświęcać.

Papugi z placu d'Arezzo oraz Kiedy byłem dziełem sztuki - Książki Schmitta są miodem dla mego serca, te dwie nowości koniecznie muszą trafić do mojej biblioteczki!

~ 19. listopada ~

Mroczna Bohaterka. Jesienna Róża - Wyczekiwana kontynuacja, mam nadzieję, że poziom nie spadnie.

W śnieżną noc - Pomimo moich różnorodnych opinii, co do dotychczasowych książek Greena, skuszę się na tę pozycję, m.in. ze względu na pozostałe dwie nieznane autorki (i tę boską okładkę!).

Zabrana o zmierzchu - Kolejna kontynuacja, a jak sporo osób mnie znających wie, nie lubię niedokończonych serii, nawet tych nie całkiem udanych (chociaż akurat ta jak do tej pory jest całkiem spoko).

Baśnie braci Grimm dla dorosłych i młodzieży. Bez cenzury - Tak, tak, tak! Właśnie tego mi trzeba, opowieści o księżniczkach w otoczce brutalnej rzeczywistości! Jest to chyba najbardziej pożądana książka tego miesiąca.

Skrawki Błękitu - Po Dawcy, nie ma mowy, żebym nie sięgnęła po kolejną książkę Lois. ;)

Przeznaczeni - Natknęłam się na tę książkę jeszcze w wersji oryginalnej, kiedy dowiedziałam się, że zostanie u nas wydana szybko dodałam ją na listę must have listopada!


---------------------------------------------------------------------

Tak mniej więcej będzie wyglądać listopad. Znaleźliście na mojej liście jakieś must have? Na co Wy polujecie w listopadzie? :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz