10/22/2014

Wybrani. Niezbędnik Nocnej Straży


Tytuł: „Wybrani. Niezbędnik Nocnej Szkoły” 

Autor: C.J. Daugherty

Wydawca: Otwarte

Data premiery: 13.08.2014

Ilość stron: 191

O ile we wrześniu jeszcze można było żyć wakacjami, o tyle w październiku trzeba już zacząć być realistą. Zawsze pozostaje opcja nadzwyczajnego optymisty, że jeszcze dwa miesiące i święta, a co za tym idzie, co prawda nie od razu, koniec semestru. Jak się chce, to potrafi się znaleźć czas na książki nawet w najmniej spodziewanym okresie. Osobiście już odliczam czas do święta niepodległości, bo wypada ono we wtorek, w wyniku czego do szkoły pójdę dopiero w środę (długi weekendzie, już nie mogę się doczekać!). Niewiarygodne jak bardzo potrafią człowieka uszczęśliwić te dodatkowe 24 godziny. Ale gdzieś trzeba swoje plany zapisać, mam rację?

Wydawnictwo Otwarte kolejny raz pokazało, że naprawdę troszczy się o swoich fanów. Począwszy od zmiany decyzji w sprawie polskiego tytułu kontynuacji ,,Mrocznych Umysłów", przez wydanie tegoż właśnie kalendarza dla fanów twórczości C.J. Daugherty, (póki co) skończywszy na ,,Trzech tajemnicach", czyli na zebranych ,,zeznaniach" trójki bohaterów trylogii o Julce. Obok takich dodatków polscy czytelnicy nie przejdą obojętnie! Uśmiech aż sam ciśnie się na usta, ociepla się stosunek na linii czytelnik-wydawca, serducho się raduje, że Otwarte tak dopieszcza mole książkowe.

Taki kalendarz to wspaniała okazja, żeby na co dzień mieć przy sobie ,,Wybranych". Książeczka ma bardzo przyjemną oprawę, odporną na zniszczenia, a przynajmniej na większość z nich. Praktycznie na samym początku jest dodatek dla tych, którzy szczególnie niecierpliwie czekają na ,,Zbuntowanych", ot tak, żeby narobić im jeszcze większego apetytu. Fragment uświadamia nas, że to już niedługo będzie można się zapoznać z czwartym tomem, że premiera tuż, tuż!

Wykorzystano tutaj zdjęcia z sesji, które wykonywano zarówno na potrzeby okładki ,,Wybranych", jak i ,,Dziedzictwa" i ,,Zagrożonych". Nic się w takim razie nie zmarnowało. Oprócz tego w kalendarzu znajdują się ciekawe psychotesty, porady, które w prosty sposób pomogą w ułatwieniu życia codziennego, w znalezieniu wolnego czasu. Przy każdym tygodniu, gdzie można zapisywać swoje plany, umieszczony jest w rogu cytat z książek C.J.

Uważam wydanie ,,Niezbędnika Nocnej Szkoły" za iście świetny pomysł. Nie tyle przygotowuje on do premiery przedostatniej już części serii ,,Wybrani", ale także towarzyszy nam dzień w dzień, aż do końca wakacji 2015. Ja sama korzystam z takich kalendarzy od dobrych paru lat, zapisuję w nich sobie nadchodzące premiery książek, spotkania, sprawdziany, ot taki grafik. Pamiętam jak kiedyś zgubiłam kalendarz, każdy dzień bez niego wydawał mi się koszmarem (na szczęście jakiś czas później go odnalazłam). Nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez osobistego notatnika. Właściwie to stał się niezbędny w moim życiu. To właśnie w nim zapisuję ważne dla mnie daty.

W przypadku dodatku do serii Tahereh Mafi można było narzekać na cenę (dwa razy mniejsza objętość, wykonanie takie same, a cena ta sama?), Niezbędnik natomiast posiada twardszą okładkę, wiele kolorowych kartek, dziesiątki ilustracji, więc w tym przypadku cena aż tak bardzo nie razi w oczy. Jeśli wziąć pod uwagę fakt, iż standardowe kalendarze/organizery również kosztują około 30zł, tym bardziej jesteśmy w stanie przejść obok tego obojętnie (choć założę się, że nikt nie pogardziłby niższą ceną).

Polecam wszystkim, nie tylko fanom ,,Wybranych"! ;)

10/10


Za możliwość spędzenia z Nocną Szkołą kolejnego roku dziękuję Wydawnictwu Otwarte

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz