9/28/2014

Zapowiedzi - Październik 2014
I oto nadeszły tak długo wyczekiwane, pierwsze zapowiedzi książkowe na moim blogu!

Tak jak wcześniej wspominałam, bardzo polubiłam ten blogowy zwyczaj, poza tym wydaje mi się on niesamowicie interesujący. Dowiecie się, na jakie książki będę polować w październiku, przy okazji, może napotkacie swoje must have na tej liście, kto wie? Więc do dzieła! ;)


---------------------------------------------------------------------Tytuł: Cztery
Autor: Veronica Roth 
Wydawnictwo: Amber 
Premiera: 7.10


Każdy szesnastolatek przechodził test predyspozycji, a potem musiał wybrać frakcję. Ten, kto nie pasował do żadnej, zostawał uznany za bezfrakcyjnego i wykluczony. Ten, kto łączył cechy charakteru kilku frakcji – jak Tris i Tobias - był niezgodny i musiał być wyeliminowany... Szesnastoletni Tobias, syn przywódcy Altruizmu, dokonał swojego wyboru. Stał się Nieustraszonym o imieniu Cztery, by zacząć wszystko od nowa. I nie pozwolić, by strach zmieniał go w tchórza. Teraz Cztery musi dowieść, że zasłużył na swoje miejsce wśród Nieustraszonych. Jego decyzje zaważą na losach innych nowicjuszy. A odsłonięte tajemnice zagrożą przyszłości - jego i całego społeczeństwa frakcyjnego. Dwa lata później Cztery staje przed następnym trudnym wyborem. Wtedy spotyka Tris, która właśnie porzuciła Altruizm. Z nią droga do naprawienia ich świata może być łatwiejsza. Ale czy z nią Cztery może stać się znów Tobiasem?

---------------------------------------------------------------------

Tytuł: Endgame. Wezwanie
Autor: James Frey 
Wydawnictwo: SQN
Premiera: 7.10


Książka? Nie, to przyszłość rozrywki! Projekt Endgame to multimedialne doświadczenie, w którym rzeczywistość przeplata się z fikcją. Trzy powieści, jedna gra dla miliardów graczy. No i 3 000 000 $ nagrody!Przyszłość nie została jeszcze określona. Dopiero Endgame ją zweryfikuje.---------------------------------------------------------------------

Tytuł: Piąta fala. Bezkresne morze
Autor: Rick Yancey 
Wydawnictwo: Otwarte
Premiera: 7.10

Porywająca kontynuacja Piątej fali! Ci, którym udało się przeżyć kolejne fale inwazji Obcych, zrozumieli, że by przeżyć w nowej rzeczywistości, nikomu nie można ufać. Konflikt dwóch cywilizacji wkracza na zupełnie inny poziom. Ocaleć może tylko jedna ze stron. Dlaczego bezcieleśni Obcy chcą wymazać z powierzchni Ziemi ostatnie ślady ludzkiej cywilizacji? Jak Cassie i jej przyjaciele zamierzają przetrwać okrutną zimę i czy uda im się znaleźć sposób na pozbycie się najeźdźców? Jeden z najlepszych cykli science fiction ostatnich lat to pasjonująca opowieść o sile ludzkiego uporu i odwadze mimo wszystko.


---------------------------------------------------------------------

Tytuł: Testy
Autor: Joelle Charbonneau
Wydawnictwo: YA! GW Foksal
Premiera: 8.10

Osiemnaście kolonii stworzonych po nuklearnej apokalipsie Seven Stage War to rzeczywistość, w której młodzi ludzie przechodzą testy, aby trafić na elitarny uniwersytet. Kształci on naukowo-polityczną elitę społeczeństwa. Stawką w zmaganiach jest życie lub śmierć. Autorka na tle fabuły zarysowała tragiczną i fascynującą zarazem historię ludzkości. Stworzenie nowego świata, głębia psychologiczna bohaterów, okrucieństwo i brak złudzeń to najważniejsze cechy tej trylogii.---------------------------------------------------------------------

Tytuł: Serafina
Autor: Rachel Hartman
Wydawnictwo: MAG
Premiera: 8.10
Królestwo Goreddu zamieszkują ludzie, a także smoki przybierające ludzką postać. Żyją obok siebie, jednak pokój między nimi pozostaje niepewny. Kiedy ginie członek rodziny królewskiej, a zbrodnia wydaje się smoczym dziełem, pokojowi i traktatowi między obiema rasami zaczyna grozić poważne niebezpieczeństwo... W samym środku tej historii znajduje się Serafina, utalentowana muzyczka, która przybywa na dwór jako asystentka nadwornego kompozytora. Wkrótce angażuje się w śledztwo w sprawie morderstwa i odkrywa ślady mrocznego spisku mającego na celu zniszczenie pokoju w Goreddzie. Jednakże Serafina ukrywa tajemnicę – i źródło swojego talentu – a jeśli wyjdzie ona na jaw, jej życie znajdzie się w poważnym niebezpieczeństwie.


---------------------------------------------------------------------

Tytuł: Dzikie serce. Kroniki czerwonej pustyni
Autor: Moira Young
Wydawnictwo: Egmont
Premiera: 8.10
Drugi tom serii „Kroniki czerwonej pustyni”! Saba była pewna, że po tym, jak uratowała brata z rąk porywaczy, jej świat wróci do normy. Że wraz z rodzeństwem będzie prowadzić spokojne życie i że znów spotka ukochanego Jacka. Ale potężny wróg rośnie w siłę. A Jack chyba wcale nie jest tym, za kogo się podaje…


---------------------------------------------------------------------

Tytuł: Białe jak śnieg
Autor: Salla Simukka
Wydawnictwo: YA! GW Foksal
Premiera: 8.10

Lumikki, niczym Sara Lund ze słynnego filmowego „Dochodzenia”, tropi sektę w samym sercu zabytkowej Pragi. Tym razem bohaterka trylogii Salli Simukki próbuje uratować młodą kobietę ze szponów niebezpiecznej grupy. W scenerii starego miasta, wśród krętych uliczek, rozgrywa się dramat, którego stawką jest życie. Czy Lumicce uda się ocalić dziewczynę, która twierdzi, że jest jej siostrą? Czy pokona szajkę planującą zbiorowe samobójstwo członków sekty?


---------------------------------------------------------------------

Tytuł: Prawie jak gwiazda rocka
Autor: Matthew Quick
Wydawnictwo: Otwarte
Premiera: 8.10
Siedemnastoletnia Amber Appleton mieszka w szkolnym autobusie z matką i psem. Traci grunt pod nogami, ale nie nadzieję. Należy do Federacji Fantastycznych Fanatyków Franksa, trenuje Chrystusowe Diwy z Korei i toczy zaciętą walkę z Joan Sędziwą. Myśli pozytywnie i zaraża innych swoją energią. Jest prawie jak gwiazda rocka. Bez kitu! "Prawie jak gwiazda rocka" Matthew Quicka to książka o szybkim dorastaniu i sile optymizmu, który jest uniwersalnym lekarstwem na życiowe trudności.

---------------------------------------------------------------------

Tytuł: Niezbędnik obserwatorów gwiazd
Autor: Matthew Quick
Wydawnictwo: Otwarte
Premiera: 8.10

Finley niewiele mówi. Odzywa się tylko wtedy, gdy musi. Kocha dwie rzeczy. Pierwsza z nich to koszykówka – jest rozgrywającym w szkolnej drużynie. Druga natomiast – patrzenie w gwiazdy z Erin. Obie pozwalają mu zapomnieć o problemach, od których stara się uciec. Pewnego dnia trener zwraca się do niego z nietypową prośbą… "Niezbędnik obserwatorów gwiazd" Matthew Quicka, to książka o potędze przyjaźni, która jest receptą na szczęście.---------------------------------------------------------------------

Tytuł: Wybacz mi, Leonardzie
Autor: Matthew Quick
Wydawnictwo: Otwarte
Premiera: 8.10

Leonard Peacock kończy osiemnaście lat. Z tej okazji szykuje prezenty dla przyjaciół, goli głowę na łyso i zabiera do szkoły pistolet… Tego dnia zamierza rozliczyć się z przeszłością i dorosłymi, którzy go nie rozumieją. W świecie Leonarda nie ma miejsca na kompromisy, wszystko jest albo czarne, albo białe. Jak w starych filmach z Humphreyem Bogartem... Pif-paf! "Wybacz mi", Leonardzie to książka o szukaniu zrozumienia i buncie przeciwko zasadom, którymi kierują się dorośli.


---------------------------------------------------------------------

Tytuł: Monument 14. Wściekły wiatr
Autor: Emmy Laybourne
Wydawnictwo: OtwarteRebis
Premiera: 8.10

Kilkanaścioro dzieci. Jeden supermarket. Milion rzeczy, które mogą pójść źle. Ostatni, bardzo emocjonujący tom nowej serii dla młodzieży „Monument 14” trzyma w napięciu do samego końca. Jak grupka zżytych ze sobą dzieciaków przetrwa koszmar świata po apokalipsie? Czy powiedzie im się kolejna próba ocalenia? TO KONIEC. Dean, Alex i inni w ostatniej chwili opuszczają przeznaczoną do zniszczenia strefę i lądują w obozie dla uchodźców w Kanadzie. Niektórzy odnajdują tam rodziny. Wszyscy cieszą się względnym spokojem po strasznych przejściach. Wtedy Niko natrafia w gazecie na zdjęcie Josie. Dziewczyna żyje! A MOŻE… Jej los jest jednak tragiczny. Razem z nowymi towarzyszami o grupie krwi zero przebywa w obozie-więzieniu na terenie Stanów. Zakochany Niko jest zdecydowany ją stamtąd wyciągnąć. Postanawia po nią jechać. Dołączają do niego Dean, Jake i Astrid, której ciążą i nienarodzonym dzieckiem interesuje się wojsko. Chcą ją poddać tajemniczym eksperymentom, musi więc zniknąć. „Monument 14” to interesujące połączenie "Władcy much" z filmem "Pojutrze".


---------------------------------------------------------------------

Tytuł: Cena odwagi
Autor: Ewa Seno
Wydawnictwo: Feeria Young
Premiera: 16.10

Część 2 nowej sagi Antilia, której pierwszy tom zdobył sporą popularność wśród fanek gatunku paranormal romance. Dalszy ciąg losów Niny, która po śmierci rodziców wyjechała z Polski do USA, a tam poznała zaskakującą prawdę o sobie: nie jest zwykłą dziewczyną, lecz potomkinią królewskiego rodu Mendelaviev, władającego piękną i tajemniczą planetą - Mandorą. Teraz musi nauczyć się korzystać z niedawno odkrytych nadnaturalnych zdolności i zrobić wszystko, by ocalić swoją ojczyznę przez zakusami armii największego wroga jej rodziców – Alexusa. Życie szykuje dla niej jednak nowe niespodzianki…

---------------------------------------------------------------------

Tytuł: Zbuntowani
Autor: C.J. Daugherty
Wydawnictwo: Otwarte
Premiera: 22.10


Po ataku Nathaniela szkoła staje się miejscem paranoicznym – jest w niej więcej strażników niż uczniów. Ceną za bezpieczeństwo podopiecznych jest ich wolność. Zdesperowana Allie zrobi wszystko, by powstrzymać podstępnego wroga. Zgadza się nawet na udział w niebezpiecznych nocnych misjach zorganizowanych przez Lucindę. Carter i Sylvain są gotowi walczyć u jej boku. Obaj ją kochają, lecz dziewczyna musi podjąć jedną z najważniejszych decyzji w swoim życiu. Żaden z nich nie będzie czekać wiecznie.

---------------------------------------------------------------------

Tytuł: Krew Olimpu
Autor: Rick Riordan
Wydawnictwo: Galeria Książki
Premiera: 22.10

Mimo że grecko-rzymska załoga „Argo II” zrobiła postępy w wielu swoich misjach, herosi wciąż są daleko od pokonania Matki Ziemi, Gai. Wszyscy jej giganci powstali, potężniejsi niż kiedykolwiek wcześniej. Muszą zostać powstrzymani przed świętem bogini nadziei Spes, kiedy to Gaja planuje złożenie w ofierze dwójki herosów w Atenach. Bogini potrzebuje ich krwi – krwi Olimpu – żeby się przebudzić. Herosi mają coraz częstsze wizje straszliwej bitwy w Obozie Herosów. Rzymski legion z Obozu Jupiter, dowodzony przez Oktawiana, jest już niemal gotowy do ataku. Chociaż pokusa zabrania Ateny Partenos do Aten, aby posłużyć się nią jako tajną bronią, jest wielka, przyjaciele wiedzą, że ogromny posąg powinien znaleźć się na Long Island, gdzie będzie w stanie zapobiec wojnie między dwoma obozami. Atena Partenos uda się zatem na zachód, a „Argo II” na wschód. Bogowie, wciąż cierpiący na rozdwojenie jaźni, nie są w stanie pomóc. Jak garstka młodych herosów ma się przeciwstawić potężnej armii gigantów Gai? Wyprawa do Aten jest bardzo niebezpieczna, ale nie mają innego wyjścia. Zbyt dużo już poświęcili. A jeśli Gaja się przebudzi, to gra skończona.

---------------------------------------------------------------------


Tytuł: Ostatnia spowiedź tom III
Autor: Nina Reichter
Wydawnictwo: Novae Res
Premiera: 23(26).10

Opis: ?


---------------------------------------------------------------------

To raczej wszystko. Chociaż ze względu na masę zapowiedzi, jakie nas czekają, mogłam którąś zgubić po drodze. No nic. Przejdźmy teraz po kolei do omówienia poszczególnych książek.

Cztery - Szczerze - seria okazała się dla mnie totalną klapą. O tyle, o ile pierwszy tom bardzo mi się spodobał, tak w kolejnych z każdą stroną było coraz gorzej. Ale że uwielbiam dodatki do serii, a u nas w Polsce to rzadkość (eckhm!, jeszcze w przypadku tego wydawnictwa, eckhm!) chętnie skorzystam z okazji i książkę przeczytam. Chociaż o ile mi wiadomo, to znowu przesunęli premierę...

Endgame. Wezwanie - Co tu dużo mówić, kocham takie klimaty!

Piąta Fala. Bezkresne morze - Nie mogę się wprost doczekać tej kontynuacji, nie ukrywam, że wiążę z nią duże nadzieje.

Testy - Przyznaję, przepadłam po przeczytaniu opisu, mam przeczucie, że to będzie jeden z hitów 2014.

Serafina - Intrygujący opis i dość ciekawy zwiastun. Poza tym, no ludzie, tam będą smoki!

Dzikie serce. Kroniki czerwonej pustyni - Nie wszystkim przypadła do gustu pierwsza część, ja jednak zakochałam się w niej już od pierwszych stron. Styl pisania, choć nietypowy i może z początku uciążliwy, mnie wbił w fotel. Aaaaa, nie wytrzymam do premiery!

Białe jak śnieg - Co prawda, nie jestem zbyt wielką fanką kryminałów, owszem, lubię wątki grozy, ale raczej nie jako temat przewodni. Jednak nie lubię niedokończonych serii, poza tym książka Czerwone jak śnieg, jak na kryminał nawet mi się spodobała, więc nie pogardzę drugim i trzecim tomem.

Prawie jak gwiazda rocka; Niezbędnik obserwatorów gwiazd; Wybacz mi, Leonardzie - Miałam chrapkę na Niezbędnik, ale jak zwykle, nazbierało mi się innych książek i o tej zapomniałam. Poza tym, odnoszę wrażenie, że Quick jest takim drugim Greenem i jestem bardzo ciekawa, co też on wykombinował.

Monument 14. Wściekły wiatr - Seria od dawna chodzi mi po głowie, na szczęście niedługo będę mogła się z nią zapoznać.

Cena odwagi - Po zaskakująco dobrym debiucie Ewy Seno, czekam na kontynuację. Mam nadzieję, że okaże się co najmniej tak dobra jak pierwsza część.

Zbuntowani - Jakoś szczególnie mnie ta seria nie ruszyła, ale skoro trzy tomy już przeczytałam, to przeczytam jeszcze te dwa zapowiadane.

Krew Olimpu - Rick, Rick, Rick, kogo tym razem zabijesz, ty bezduszny i okropny morderco?! Najpierw oczywiście muszę znaleźć czas, żeby zacząć KRK i przeczytać 3 tomy OH, które czekają na półce, a potem dokupię Dom Hadesa i Krew Olimpu.

---------------------------------------------------------------------

A na co Wy czekacie w tymże miesiącu? Jesienna pogoda sprzyja książkoholikom (tak tylko mówię)!

5 komentarzy:

 1. Czekam na: Krew Olimpu ale muszę nadrobi pozostałe tomy i na Zbuntowanych. Zaciekawiła mnie również Serafina ale chyba w tym miesiącu nie znajdę już czasu

  OdpowiedzUsuń
 2. Endgame, Testy, Białe jak śnieg, Prawie jak gwiazda rocka, Wybacz mi Leonardzie - te dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja czekam na zbudowanych , Cztery , Serafina. Ale na mojej liści książek do przeczytania jest wiele tytułów które kupię ( a którego dawo wyszły np. Angelfall Penryn i świat po )

  OdpowiedzUsuń
 4. Cena odwagi i Zbuntowani na pewno pojawią się u mnie w domu, jeśli się uda to też Testy, Monument 14 i Cztery, choć jeszcze trylogii nie przeczytałam. I może jeszcze jedna z książek Quicka? Na wszystkie książki mam ochotę, ale wszystkich nie zdobędę :/

  OdpowiedzUsuń
 5. Również przeczytam "Zbutnowanych", ale w większym stopniu tylko dlatego, że poprzednie 3 tomy już za mną :)

  OdpowiedzUsuń